Matowienie szkła to technika, dzięki której na gładkiej warstwie szkła pojawiają się nierówności. Te mikrowgłębienia rozpraszają światło i sprawiają, że powierzchnia staje się nieprzezroczysta, a tym samym traci swój połysk. Jednocześnie jednak szkło zachowuje zdolność przepuszczania światła. Matowanie szkła pozwala osiągnąć bardzo oryginalny efekt dekoracyjny, który wykorzystywany jest w budownictwie czy do tworzenia elementów wyposażenia wnętrza. Otrzymany przy jego pomocy produkt można poddać dalszej obróbce np. hartowaniu, gięciu czy malowaniu.

Najlepsza technika matowienia szkła

Jak zmatowić szkło? Wyróżnić można kilka technik. Matowienie szkła uzyskuje się poprzez trawienie chemiczne, szkiełkowanie, sodowanie lub piaskowanie. To metody, które gwarantują podobne efekty. Jedna z nich wyróżnia się na tle innych. Jest nią szkiełkowanie, do którego wykorzystuje się granulat szklany. To obróbka strumieniowo-ścierna, w której materiał ścierny podawany jest w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy tzw. AQUABLASTING. Szkiełkowanie granulatem szklanym to metoda bezpieczna, precyzyjna i szybka.

Zastosowanie matowego szkła

Matowienie szkła lub lustra sprawia, że obrabiana powierzchnia staje się nieprzezroczysta. To niezwykle ciekawy efekt, który ma szerokie zastosowanie. Szkiełkowanie szkła może dotyczyć całej powierzchni lub tylko jej fragmentu. Co ciekawe, przy pomocy specjalnych szablonów z blachy lub innego wytrzymałego materiału można stworzyć ciekawe wzory i zdobienia. Dzięki temu na szkło można nanieść także napisy reklamowe czy elementy graficzne.

Nie bez powodu matowienie jest stosowane również budownictwie. Szkło sprawia, że pomieszczenie staje się jaśniejsze, a jednocześnie spotęgowane zostaje wrażenie przestrzenności. Dzięki temu to doskonały materiał np. do odgradzania stanowisk pracy. Matowienie szkła granulatem szklanym z powodzeniem wykorzystuje się w meblarstwie oraz przy produkcji elementów wyposażenia łazienek.

Matowanie szkła z granulatem szklanym Blast Grit

Granulat szklany Blast Grit to w 100% bezpieczny i ekologiczny materiał, który dokładnie kształtuje i oczyszcza obrabianą powierzchnię. Dzięki niemu osiągniesz doskonałe efekty, a zmatowione szkło będzie zachwycać swoim wyglądem. Granulat szklany wyróżnia także wysoka powtarzalność. Przed przystąpieniem do matowienia szkła należy wykonać fazę testową, która pozwoli dostosować frakcję produktu.

Zapomnij o piaskowaniu w szkle! Postaw na granulat szklany Blast Grit! To sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, któremu warto zaufać! Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.

Kontakt

Napisz do nas


Masz Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wiadomość wysłana poprawnie. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Granulat Szklany