Obróbka strumieniowo-ścierna to proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza. Osiągnięty przy jej pomocy efekt jest podobny do szlifowania, jednak sposób wykończenia drewna, aluminium czy stali nierdzewnej jest zdecydowanie bardziej precyzyjny, a więc i równiejszy. Dodatkowo obróbka strumieniowa pozwala uzyskać wymaganą do malowania szorstkość (chropowatość). To także doskonały sposób na czyszczenie elewacji i trudno dostępnych rogów lub zakrzywień.

Obróbka strumieniowo-ścierna – najważniejsze informacje

Obróbka strumieniowa bądź czyszczenie strumieniowo-ścierne, zwane potocznie szkiełkowaniem, piaskowaniem, śrutowaniem czy sodowaniem jest rodzajem obróbki powierzchniowej. Rezultat jej zastosowania zależy m.in. od rodzaju wykorzystanego ścierniwa i typu czyszczonego materiału. Nie dziwi więc fakt, że piaskowanie szkłem wypiera wcześniejsze metody oczyszczania powierzchni z użyciem korundu zwykłego lub elektrokorundu szlachetnego. Produkty te są jednocześnie twarde i kruche, co powoduje ich szybkie zużycie.

Szczególną uwagę warto zwrócić na oferowany przez nas granulat szklany Blast Grit. To typ ścierniwa do obróbki strumieniowo-ściernej, który wyróżnia się rewelacyjną skutecznością. Blast Grit wytwarzany jest w procesie kruszenia specjalnie przygotowanego szkła. To produkt ekologiczny, który z powodzeniem może być używany na przestrzeniach otwartych.

Kiedy warto wykorzystać piaskowanie szkłem?

Obróbka strumieniowo-ścierna nazywana potocznie piaskowaniem lub szkiełkowaniem wykorzystywana jest m.in. w celu przygotowania danej powierzchni do malowania, ale także doskonale sprawdzi się do usuwania zabrudzeń czy powłok lakierniczych. Możliwe jest również piaskowanie szkłem z inhibitorem rdzy, które przygotowuje do dalszej obróbki antykorozyjnej. Z efektów metody strumieniowo-ściernej chętnie korzysta się w różnych branżach, np. w sektorach spożywczych (zbiorniki, linie produkcyjne), w których piaskowanie przyczynia się do zredukowania ryzyka wzrostu bakterii.

Blast Grit – granulat szklany, któremu warto zaufać

Blast Grit to granulat szklany o unikalnych walorach, który znajduje zastosowanie m.in. w procesach medycznych, takich jak przygotowanie odlewów narzędzi lekarskich czy jako materiał do oczyszczania protez dentystycznych. Obróbka strumieniowo-ścierna szkłem jest wykorzystywana także w wielu innych, prostszych pracach, takich jak matowienie powierzchni pod malowanie czy satynowanie konstrukcji w celu usunięcia przebarwień spawalniczych.

Blast Grit umożliwia:

Matowienie szkła przy pomocy Blast Grit

Matowienie szkła wpływa na jego walory dekoracyjne. Dlatego przy jego zdobieniu warto postawić na piaskowanie elementów z pomocą naszego granulatu szklanego, który pozwala uzyskiwać świetne i powtarzalne efekty w porównaniu do innych materiałów ściernych. Szkło poddane matowieniu może być dalej zdobione np. poprzez malowanie czy natrysk. Wykorzystanie granulatu Blast Grit pozwala uzyskać pożądaną chropowatość poprzez tworzenie na powierzchni mikrowgłębień.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Obróbka strumieniowo-ścierna przy pomocy granulatu szklanego Blast Grit to doskonały wybór!

Kontakt

Napisz do nas


Masz Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wiadomość wysłana poprawnie. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Masz pytania? Zadzwoń!

Kontakt