Szkiełkowanie aluminium to nowoczesna technika obróbki. Doskonale wiemy, że ten rodzaj oczyszczania powierzchni powinien cechować się znaczną elastycznością i skutecznością. Dlatego nasze szklane granulaty do aluminium nie powodują ścierania erozyjnego, a jednocześnie skutecznie usuwają drobne zanieczyszczenia oraz uszkodzenia. Dzięki nim uzyskać można odtłuszczoną i estetycznie wykończoną powierzchnię matową lub błyszczącą, która wyróżnia się satynowym połyskiem. Szkiełkowanie aluminium to proces w 100% bezpieczny, jeśli wie się jaki granulat wybrać. Postaw na ścierniwo szklane od Blast Grit. Polecamy je do oczyszczania elementów precyzyjnych oraz wszystkich części kruchych i delikatnych.

Szkiełkowanie aluminium z granulatem szklanym Blast Grit

Granulat szklany Blast Grit może mieć różną średnicę. Dlatego decydując się na szkiełkowanie aluminium, należy wiedzieć, jaka frakcja umożliwi osiągniecie pożądanego efektu końcowego.

Jak szkiełkować aluminium? Elementy, które są poddawane procesowi czyszczenia, zaleca się umieścić w zamkniętej kabinie piaskarki i za pomocą sprężonego strumienia powietrza ze ścierniwem szklanym dokładnie oczyścić ich powierzchnię. Proces piaskowania stosowany jest przede wszystkim w przypadku obróbki elementów aluminiowych oraz tych, które są wykonane z brązu, stali nierdzewnej czy stopów metali nieżelaznych.

Szkiełkowanie i jego zastosowanie w praktyce

Szkiełkowanie doskonale nadaje się do:

  • oczyszczania takich elementów, jak silniki czy bębny hamulcowe,
  • usuwania zanieczyszczeń i uszkodzeń z różnego rodzaju powierzchni: rdza, oleje, plamy, stare powłoki, przebarwienia itd.,
  • uzyskania estetycznej powierzchni o naturalnej gładkości,
  • przygotowania powierzchni metalu do pokrycia jej tlenkiem bądź niklem galwanicznym,
  • wygładzania, oczyszczenia oraz utrwalenia powierzchni metalu,
  • poprawienia właściwości mechanicznych i ogólnego wzmocnienia powierzchni elementów metalowych, czyli do uzyskania lepszej odporności na zabrudzenia.

Czynniki takie jak wilgoć, zatłuszczenie powierzchni czy ciśnienie sprężonego powietrza mogą wpływać na efekt końcowy czyszczenia aluminium. Dlatego obróbka strumieniowo-ścierna wykonana przy pomocy ścierniwa szklanego Blast Grit powinna być poprzedzona fazą testową. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie odpowiedniej frakcji produktu.
Kontakt

Napisz do nas


Masz Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wiadomość wysłana poprawnie. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Granulat Szklany