Szkiełkowanie to nowoczesna technika obróbki aluminium. Ten rodzaj oczyszczania powierzchni cechuje się znaczną elastycznością. Nie powoduje ścierania erozyjnego, a jednocześnie skutecznie usuwa drobne zanieczyszczenia oraz uszkodzenia. Dzięki temu otrzymywana jest odtłuszczona i estetycznie wykończona powierzchnia matowa lub błyszcząca, która wyróżnia się satynowym połyskiem. Szkiełkowanie to proces w 100% bezpieczny, dlatego polecany jest do oczyszczania precyzyjnych elementów oraz wszystkich części kruchych i delikatnych.

W zależności od średnicy granulatu szklanego Blast Grit, można uzyskać inny efekt końcowy. Elementy, które są poddawane procesowi szkiełkowania zaleca się umieścić w zamkniętej kabinie piaskarki i za pomocą sprężonego strumienia powietrza ze ścierniwem szklanym dokładnie oczyścić ich powierzchnię.

Proces szkiełkowania stosowany jest przede wszystkim w przypadku oczyszczania elementów aluminiowych oraz tych, które są wykonane z brązu, stali nierdzewnej czy stopów metali nieżelaznych.

Szkiełkowanie i jego zastosowanie w praktyce

Szkiełkowanie doskonale nadaje się do:

  • oczyszczania takich elementów, jak silniki czy bębny hamulcowe
  • usuwania zanieczyszczeń i uszkodzeń z różnego rodzaju powierzchni: rdza, oleje, plamy, stare powłoki, przebarwienia itd.
  • uzyskania estetycznej powierzchni o naturalnej gładkości
  • przygotowania powierzchni metalu do pokrycia jej tlenkiem bądź niklem galwanicznym
  • wygładzania i oczyszczenia oraz utrwalenia powierzchni metalu
  • poprawienia właściwości mechanicznych i ogólne wzmocnienie powierzchni elementów metalowych czyli uzyskanie lepszej odporności na zabrudzenia

Warto pamiętać jednak, że czyszczenie aluminium oraz innych powierzchni ścierniwem szklanym Blast Grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenie powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).
Zapoznaj się z naszą ofertą

Produkt