Szkiełkowanie silnika - na czym polega?

szkielkowanie silnika

Obróbka strumieniowo-ścierna jest wykorzystywana do czyszczenia stali nierdzewnej lub aluminium. Dlatego szkiełkowanie silnika to niezwykle popularna usługa. Jest to proces technologiczny, w którym korzysta się ze ścierniwa szklanego. Jego zadaniem jest renowacja używanych elementów. Na czym polega szkiełkowanie karterów? Czy jest lepsze od piaskowania i sodowania silnika? Co wyróżnia obróbkę strumieniowo-ścierną wykonaną przy pomocy granulatu szklanego? To pytania, na które odpowiemy w poniższym artykule.

Czytaj dalej


Co to jest szkiełkowanie?

szkielkowanie

Szkiełkowanie to metoda obróbki stosowana niezwykle często. Nic w tym dziwnego, w końcu dzięki niej można uzyskać czystą i gładką powierzchnię. Co to jest szkiełkowanie? Jakie ma zastosowanie i zalety? Ile kosztuje szkiełkowanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej


Szkiełkowanie a piaskowanie i sodowanie - czym się różnią?

szkielkowanie-piaskowanie-sodowanie

Nie wiesz jaką metodę obróbki strumieniowo-ściernej wybrać? Poznaj różnice między szkiełkowaniem a piaskowaniem i sodowaniem. Dzięki temu wybór odpowiedniego ścierniwa będzie o wiele prostszy. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest szkiełkowanie, na czym polega i czym się różni od piaskowania czy sodowania. Na koniec przedstawimy jakie ścierniwo pozwala osiągnąć znakomite rezultaty. Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej