Zabytkowe szafy, skrzynie, kegi, beczki i stoły to tylko niektóre przedmioty, jakie można poddać renowacji. W tym celu szkiełkowanie drewna sprawdzi się najlepiej. To metoda, która sprawi, że stare meble zyskają nowe życie, a wykorzystany granulat szklany to gwarancja, że obróbka strumieniowo-ścierna usunęła jedynie zabrudzoną warstwę z powierzchni drewna.
Szkiełkowanie drewna – metoda na renowację mebli
Szkiełkowanie to metoda obróbki wykorzystująca granulat szklany oraz powietrze pod ciśnieniem. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest oczyszczanie drewna z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Szkiełkowanie mebli drewnianych pozwala także usunąć starą powłokę lakieru, farby, lakierobejcy czy innych zabezpieczeń powszechnie stosowanych na powierzchni drewnianej.
Wykorzystując obróbkę ciśnieniową, można mieć pewność, że strumień powietrza w połączeniu ze ścierniwem szklanym dotrze do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca na powierzchni drewnianej. Choć jako materiał ścierny ze względu na niską cenę najczęściej wykorzystywany jest piasek kwarcowy, to rewelacyjny efekt zagwarantuje zastosowanie drobnego granulatu szklanego Blast Grit.
Szeroka gama rozmiarów ścierniw szklanych Blast Grit umożliwia precyzyjne dopasowanie ich do odnawianego przedmiotu. Dzięki temu można przyspieszyć oczyszczanie drewna z farby. Szkiełkowanie drewna jest nie tylko dużo bardziej wydajne i efektowne niż piaskowanie czy sodowanie drewna, ale także co najważniejsze nie „psuje” struktury. Metoda szkiełkowania drewna jest rekomendowana przez konserwatorów zabytków do renowacji wnętrz czy oczyszczania elewacji budynków.
Renowacja zabytkowych elementów
Odnawianie zabytków i przywracanie im drugiej młodości to czynność precyzyjna i odpowiedzialna. Aby uniknąć nieodwracalnego zniszczenia powierzchni, zalecamy szkiełkowanie drewna i zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, w celu doboru odpowiedniego rozmiaru granulatu Blast Grit.
Do najważniejszych zalet szkiełkowania drewna granulatem szklanym Blast Grit można zaliczyć:
- efektywność,
- precyzyjne odtłuszczenie powierzchni drewnianych, które bez dodatkowych zabiegów są przygotowane do impregnacji i malowania,
- nadanie powierzchniom drewnianym wyjątkowej czystości, co w przypadku konserwacji prowadzi do zwiększenia ilości wchłanianego impregnatu, a tym samym zwiększa czas zabezpieczenia drewna.
Napisz do nas
Masz Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!