Obróbka strumieniowo-ścierna

Obróbka Stali Nierdzewnej: Szkiełkowanie Stali

Popularnym ścierniwem wykorzystywanym w procesie szkiełkowania są mikrokulki szklane. Nasz granulat posiada podobne właściwości w oczyszczaniu powierzchni, lecz tam gdzie struktura materiału wymaga nieco wyższej chropowatości nasz produkt wykazuje się wyższą funkcjonalnością spełniając oczekiwania w obróbce stali nierdzewnej, szlachetnej oraz stopów metali lekkich, łatwo ulegających zanieczyszczeniu żelazem. Pneumatyczna lub hydropneumatyczna obróbka strumieniowa stali z wykorzystaniem granulatu szklanego Blast Grit zapewnia świetny efekt końcowy. Blast Grit to gwarancja wysokiej wydajności i skuteczności, szkiełkowanie stali Blast Gritem zapewni Państwu wysoki komfort pracy. Wielkość mikrogranulek można dostosować do potrzeb danego zlecenia i uzyskać m.in. efekt w postaci powierzchni matowej, półmatowej czy z połyskującej. Oferowane przez nas ścierniwo szklane do piaskowania świetnie się sprawdzi m.in. przy czyszczeniu konstrukcji stalowych. Zastosowanie naszego granulatu gwarantuje uzyskanie czystej, jednolitej powierzchni, w przypadku metali powodując również powierzchniowe utwardzenie. Granulaty szklane Blast Git i mikrokulki szklane są również wykorzystywane w urządzeniach ciśnieniowych, do czyszczenia na mokro i na sucho. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących czyszczenia konstrukcji stalowych czy obróbki stali nierdzewnej z wykorzystaniem ścierniwa szklanego Blast Git zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w zakładce kontakt.

Blast Grit

Czyszczenie konstrukcji stalowych i produkcja narzędzi ściernych

Granulat szklany Blast Grit umożliwia uniknięcie zanieczyszczeń oraz wtrąceń obcych cząsteczek w oczyszczaniu odlewów w przemyśle metalowym, co wpływa na poprawienie jakości wyrobów.

Zaletą korzystania z metody szkiełkowania za pomocą ścierniwa szklanego Blast Grit jest też bardzo wysoka powtarzalność uzyskiwanych efektów. Dzięki swojej efektywności został on doceniony m.in. przez firmy zajmujące się przygotowaniem powierzchni stali kwasoodpornych, aluminium, metali nieżelaznych, a także szkła, porcelany czy tworzyw sztucznych.

Warto w tym miejscu również wspomnieć o narzędziach ściernych służących do precyzyjnej obróbki i kształtowania różnych materiałów. W trakcie produkcji dostępnych na rynku narzędzi ściernych wykorzystuje się właśnie szklane granulaty Blast Grit. Nasze ścierniwo o charakterystycznych właściwościach doskonale spełnia swoją rolę, a wyprodukowane z ich użyciem narzędzia ścierne są wydajne, dokładne i trwałe.

Warto pamiętać jednak, że czyszczenie konstrukcji stalowych oraz innych powierzchni ścierniwem szklanym Blast Grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenie powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).

Zapoznaj się z naszą ofertą

Produkt