Szkiełkowanie może być jednym z etapów konserwacji naszych murów dzięki czemu zewnętrzny wygląd naszej elewacji powraca do stanu bezpośrednio po budowie czy remoncie.

Niestety ceglany mur ma to do siebie, że z czasem staje się mocno zabrudzony. Najlepszym sposobem na oczyszczenie jest szkiełkowanie ścierniwem Blast Grit, które daje spektakularne rezultaty - znikają szare plamy z błota oraz przyklejony piach, a elewacja zaczyna wyglądać jak nowa.

Cały proces polega na poddaniu powierzchni drobinami kruszywa szklanego Blast Grit pod wysokim ciśnieniem. To właśnie te drobinki uderzające o podłoże naszej ściany odrywają od niej brud, nawet ten, który bardzo mocno przylega do ściany i na pozór wydaje się już nie do usunięcia.


Drewno jest popularnym materiałem budowlanym, w celu zachowania jego atrakcyjnego wyglądu i zapewnienia mu trwałości należy je regularnie czyścić i konserwować.

Szkiełkowanie elewacji drewnianych powoduje przywrócenie naturalnego koloru oraz odzyskanie pierwotnego wyglądu.

Szkiełkowanie drewna może być wykorzystywane zarówno do czyszczenia, konserwacji czy renowacji zabytkowych budynków drewnianych.


Warto pamiętać jednak, że czyszczenie powierzchni ścierniwem szklanym Blast Grit winno być poprzedzone fazą testową, w której dopasowana zostanie frakcja produktu, gdyż wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na efekt końcowy procesu czyszczenia (wilgoć, zatłuszczenie powierzchni, ciśnienie sprężonego powietrza).


Odpowiedni dobór wielkości ziarna materiału Blast Grit jest w 100% bezpieczną metodą renowacji, zalecaną przez konserwatorów zabytków.
Kontakt

Napisz do nas


Masz Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wiadomość wysłana poprawnie. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Produkt