Elewacja nie tylko chroni i zabezpiecza dom przed zimnem, ale także pełni funkcję dekoracyjną. Dlatego warto o nią zadbać. Czyszczenie elewacji to czynność, którą należy wykonywać regularnie. Dzięki niej znikną zabrudzenia i uszkodzenia, które mogą być spowodowane przez wiele czynników. Częste czyszczenie elewacji domu jest konieczne, gdy znajduje się on przy bardzo ruchliwej ulicy lub obok zakładu produkcyjnego. Powierzchnię budynku uszkodzić może także wilgoć czy porastająca go roślinność. Zdarza się również, że konieczne jest czyszczenie graffiti na ścianie nieruchomości. Wyraźnie widać, że przyczyn zabrudzenia powierzchni jest naprawdę dużo, a jak wygląda oczyszczanie elewacji? Do tego celu najlepiej sprawdzi się obróbka strumieniowo-ścierna i granulat szklany Blast Grit.

Czyszczenie elewacji metodą strumieniowo-ścierną

Oczywistym jest, że fasada budynku z czasem staje się zabrudzona. Jak temu zapobiec? Najlepszym sposobem na czyszczenie elewacji jest szkiełkowanie ścierniwem Blast Grit. Daje ono wręcz spektakularne rezultaty. Czyszczenie budynków granulatem szklanym sprawia, że znikają szare plamy z błota oraz przyklejony piach, a elewacja zaczyna wyglądać jak nowa. Dlatego szkiełkowanie może być jednym z etapów konserwacji murów. Dzięki niemu możliwe jest czyszczenie fasad, w konsekwencji czego ich zewnętrzny wygląd powraca do stanu bezpośrednio po budowie czy remoncie.

Czyszczenie elewacji granulatem szklanym stosuje się, wykorzystując materiał ścierny, który podawany jest w strumieniu sprężonego powietrza na obrabianą powierzchnię. To właśnie drobinki uderzające o podłoże ściany odrywają od niej brud, nawet ten, który bardzo mocno przylega do powierzchni i na pozór wydaje się już nie do usunięcia.

Szkiełkowanie powierzchni drewnianych

Drewno jest popularnym materiałem budowlanym. W celu zachowania jego atrakcyjnego wyglądu i zapewnienia mu trwałości należy je regularnie czyścić i konserwować. Czyszczenie elewacji budynku z drewna powoduje przywrócenie mu naturalnego koloru oraz odzyskanie pierwotnego wyglądu. Szkiełkowanie drewna może być wykorzystywane zarówno do czyszczenia, jak i konserwacji czy renowacji zabytkowych budynków drewnianych.

Czyszczenie budynków granulatem szklanym Blast Grit

Materiał Blast Grit jest w 100% bezpieczną metodą renowacji, zalecaną przez konserwatorów zabytków. Warto pamiętać jednak, że czyszczenie fasady ścierniwem szklanym Blast Grit powinno być poprzedzone fazą testową. To dzięki niej możliwe jest dopasowanie frakcji produktu, na którą wpływa wiele czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, zatłuszczenie powierzchni czy ciśnienie sprężonego powietrza, a także efekt, jaki chcemy uzyskać.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i czyszczenia elewacji granulatem szklanym. Przy jego pomocy szkiełkowanie stali nierdzewnej i szkiełkowanie aluminium będzie niezwykle proste i skuteczne.
Kontakt

Napisz do nas


Masz Pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wiadomość wysłana poprawnie. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Granulat Szklany